بودجه بندی سوالات فیزیک در کنکور سراسری (تعداد سوالات)

اولین قدم برای موفقیت در کنکور بررسی بودجه بندی سوالات است. بررسی بودجه بندی تست ها به ما کمک میکنه برنامه ریزی درستی برای رسیدن به هدف و درصد مورد داشته باشیم.

آنالیز بودجه بندی تست های فیزیک در کنکور تجربی

گراف زیر تصویر خلاصه ای از توزیع تست ها در ۳ پایه نشان میدهد.همان طور که معلوم است ۴۵ درصد از تست ها از فیزیک دوازدهم است که بالاترین سهم را در ۳ پایه دارد! فیزیک یازدهم ۳۰ درصد و فیزیک دهم ۲۵ درصد از تست ها را به خود اختصاص میدهد. این الگو در کنکور ۹۹ و ۹۸ رعایت شده است.

قسمت دوم : آنالیز بودجه بندی سوالات فیزیک در کنکور ریاضی

شکل زیر توزیع سوالات فیزیک را در کنکور ریاضی ۹۸ نشان میدهد. این الگو در کنکور ۹۹ نیز تقریبا رعایت شده است. همان طور که میبینیم فیزیک دوازدهم با تقریبا ۴۶ درصد بیشترین سهم را دارد و پایه های دهم و یازدهم در مجموع ۵۵ درصد از سوالات را به اختصاص داده اند.

جمع بندی:

همان طور که میبینید سهم سوالات فیزیک پایه (دهم و یازدهم) هم برای رشته ریاضی و هم برای تجربی تقریبا ۵۵ درصد و سهم فیزیک دوازدهم ۴۵ درصد است.

واضح است که سهم فیزیک دوازدهم نسبت به دو پایه دیگر بیشتر است اما باید توجه داشته باشید که فیزیک دوازدهم نسبت به دو پایه دیگر محتوا و مطالب بیشتری برای مطالعه دارد و رسیدن به تسلط در این پایه قاعدتا دشوارتر و نیازمند زمان بیشتری است.

پس اینطور فکر نکنید که چون فیزیک دوازدهم ۴۵ درصد سوالات را تشکیل میدهد از دهم و یازدهم غافل بشوید و وقت کمتری روی آنها بگذارید. درواقع نکته اینجاست که توزیع سوالات مبتنی بر مقدار محتوای هر فصل و پایه است و نمیشود گفت که فلان فصل مهم تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Hello!

Click one of our representatives below to chat on WhatsApp or send us an email to ab.keshavarz@yahoo.com

× نیاز به مشاوره دارید؟